Sokratis Sinopoulos (Grieks) in Antwerpen

vrijdag 24/09/2010
20:30

Sokratis Sinopoulos werd als kind al ondergedompeld in de Byzantijnse muziek en de Griekse volksmuziek. Op zijn veertiende legde hij zich toe op de politiki lyra, een soort knieviool. Het programma dat hij vanavond brengt, is opgebouwd uit hedendaagse composities en improvisaties gebaseerd op traditionele volksmuziek. Hij wordt begeleid door drie muzikanten op ud, laouto, piano en percussie.

Wereldculturencentrum Zuiderpershuis, Waalsekaai 14, 2000 Antwerpen

vrij 24/09/10 om 20:30

 Prijs € 15 (€ 12 vvk – € 15 kassa )

Contact tel : +32(0)32487077
mail : (wereldcultuur@zuiderpershuis.be) wereldcultuur (at) zuiderpershuis (dot) be
Reserveren tel : +32(0)32480100
mail : (reservatie@zuiderpershuis.be) reservatie (at) zuiderpershuis (dot) be
Link: www.zuiderpershuis.be

Sokratis Sinopoulos werd als kind al ondergedompeld in de Byzantijnse muziek en de Griekse volksmuziek. Op zijn veertiende legde hij zich toe op de politiki lyra, een soort knieviool. Aanzet was de ontmoeting met de bekende Ross Daly, in wiens groep Labyrinthos Sokratis zes jaar speelde. Ook rembetika, Turkse klassieke muziek en jazz zijn hem niet vreemd. Naast politiki lyra (lyra uit Istanbul) speelt hij Pontische lyra (lyra van het Zwarte Zeegebied) en politiko laouto (luit). In 1999 kreeg hij de Melina Mercouri Prijs.

Naast muzikant is Sinopoulos musicoloog en docent aan de Macedonia University in Thessaloniki. Hij werkt(e) samen met topmuzikanten als Derya Türkan, Katerina Papadopoulou, Eleni Karaïndrou (voor de filmtrilogie Eleni The Weeping Meadow) en Evanthia Reboutsika (voor de film Politiki Kouzina). Het programma dat hij hier brengt, is opgebouwd uit hedendaagse composities en improvisaties gebaseerd op traditionele volksmuziek. Hij wordt begeleid door drie muzikanten op ud, laouto, piano en percussie.

| kalender | Stella |